İbn Haldun Akademi

Hakkında

İbn Haldun Akademi, Türkiye’nin dört bir yanından ülkemizi ve dünyayı özveriyle okumaya çalışan üniversiteli gençleri, nitelikli tematik gündemler etrafında birlikte düşünmeye çağıracak bir etkinlik projesidir. Bu etkinlik kapsamında her sene belirlenen temalar etrafında seminerler, konferanslar ve sosyal aktiviteler yapılmakta; yine ilgili temada “İbn Haldun Akademi Ödülleri” verilmektedir.

Dünyadan ve ülkemizden alanında yetkin isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı Akademi ve etkinlik sonunda o seneki teması bağlamında verilen “İbn Haldun Akademi Ödülleri” ile, ilgili temanın ülkemizde en üst düzeyde tartışılıp gündeme getirilmesi ve üniversiteli gençler arasında yeni farkındalıklara kapı aralanması amaçlanmaktadır.

“Estetik” Temalı 2023 Programımızı Başarıyla Tamamladık

2023 yılında ilkini “Estetik” temasıyla gerçekleştirdiğimiz İbn Haldun Akademi, sosyal bilimlerin farklı alanlarından yetkin bir konuşmacı kadrosunun verdiği seminerler ve konferanslarla tamamlandı. Yüz yüze ve çevrimiçi katılıma açık olan ve binlerce katılımcının takip ettiği Akademi bünyesinde sinemadan insanlar arası ilişkilere, gündelik yaşam pratiklerinden mimariye, felsefeden sanata sosyal bilimlerin farklı alanlarının “Estetik” ile ilişkisi derinlemesine incelendi. Detaylı bilgi için tıklayınız.

2024 İbn Haldun Akademi’de Yine Dolu Dolu Bir Program Katılımcıları Bekliyor

İbn Haldun Akademi 2024 programında asıl gündemimizi oluşturması gereken meseleleri sosyal bilimler penceresinden enine boyuna masaya yatırmaya devam ediyor.

27 Nisan – 1 Haziran tarihlerinde “Seyreltilmiş Zamanlar” temasıyla düzenlenecek olan İbn Haldun Akademi’de, alanlarında söz sahibi isimler, Türkiye’nin dört bir yanından katılımcılarla buluşacak.