İbn Haldun Akademi

Hakkında

İbn Haldun Akademi, Türkiye’nin dört bir yanından ülkemizi ve dünyayı özveriyle okumaya çalışan üniversiteli gençleri, nitelikli tematik gündemler etrafında birlikte düşünmeye çağıracak bir etkinlik projesidir. Bu etkinlik kapsamında her sene belirlenen temalar etrafında seminerler, konferanslar ve sosyal aktiviteler yapılmakta; yine ilgili temada “İbn Haldun Akademi Ödülleri” verilmektedir.

Dünyadan ve ülkemizden alanında yetkin isimlerin konuşmacı olarak yer aldığı Akademi ve etkinlik sonunda o seneki teması bağlamında verilen “İbn Haldun Akademi Ödülleri” ile, ilgili temanın ülkemizde en üst düzeyde tartışılıp gündeme getirilmesi ve üniversiteli gençler arasında yeni farkındalıklara kapı aralanması amaçlanmaktadır.

Bu çerçevede İbn Haldun Akademi’nin;

* İlk programı, “Estetik” teması etrafından seminer ve konferanslarla 29 Nisan – 10 Haziran 2023 tarihlerinde,

* İkinci programı, “Seyreltilmiş Zamanlar” teması etrafından seminer ve konferanslarla 27 Nisan – 1 Haziran 2024 tarihlerinde

düzenlenmiş ve sosyal bilimlerin çeşitli alanlarında söz sahibi isimler, Türkiye’nin dört bir yanından katılımcılarla buluşarak hakiki meselelerimiz üzerine bir fikir turu yapmışlardır.

İbn Haldun Akademi ’25 için hazırlıklar devam etmektedir.